Katy Perry biografie

Katheryn Elizabeth Hudson známá jako Katy Perry je populární zpěvačka z USA. Jako dítě zpívala v kostelech a když se stala teenagerkou, stala se její vášní evangelická hudba. Katy Parry se narodila 25. října 1984.


Svou profesionální kariéru začala podpisem smlouvy s Red Hill Records. Její první album s názvem "Katy Hudson" vzniklo v roce 2016 a nebylo komerčně úspěšné. Poté se přestěhovala do Los Angeles, aby se soustředila na sekulární hudbu a její smlouva s Red Bill Records tím byla ukončena. Katy Parry začala spolupracovat s producenty jako Max Martin a Gen Ballard z Los Angeles. V roce 2007 se podařilo podepsat nahrávací smlouvu se společností Capitol Records.


Katy Perry vydává album s názvem "One Of The Boys" a singly s názvem "I Kissed A Girl" a "Hot n Cold" obsažené na tomto albu z ní udělaly populární zpěvačku. V roce 2010 vydala třetí album známé jako "Teenage Dream" a to se stalo velkým hitem v USA. Katy se stala první ženskou zpěvačkou, jejíž prodeje jednoho songu dosáhly v USA pětimístných čísel, to se předtím podařilo pouze Michaelu Jacksonovi. Většina singlů z tohoto alba, například "California Gurls", "Firework" a "Teenage Dream", ovládla Billboard chart na několik týdnů. V roce 2012 znovu vydala toto album pod názvem "Teenage Dream; The Complete Confection".


V roce 2013 vyšlo Katy Perry další album s názvem Prism a tomuto albu se podařilo získat jednu miliardu shlédnutí na Vevo. Její poslední album bylo vydáno v roce 2017 s názvem "Witness". Získala několik ocenění včetně ceny Brita, Juna Award a Guinness World Records. Je považována za jedoho z nejprodávanějších hudebních umělců všech dob a časopis Forbes ji vybral jako jednu z nejbohatších žen působících v hudbě.


Najděte texty písní od Katy Perry !

Poslední biografie zpěváků a kapel

Katy Perry biografieSam Hunt biografieClean Bandit biografieKyle biografieJames Arthur biografieJ. Cole biografieRae Sremmurd biografieMaroon 5 biografieBig Sean biografieKendrick Lamar biografieBruno Mars biografieEd Sheeran biografieMigos biografieLady Gaga biografieZayne / Taylor Swift biografieLukas Graham biografieJeremih biografieZara Larsson biografieGnash biografieLuke Bryan biografieJames Bay biografieZayn Malik biografiePink biografieThomas Rhett biografieColdplay biografieDaya biografieG-Eazy biografieTory Lanez biografieJustin Timberlake biografieDJ Snake biografieKevin Gates biografieDJ Khaled biografieAlessia Cara biografieMajor Lazer biografieDesiigner biografieMike Posner biografieBeyoncé biografieFetty Wap biografieFlo Rida biografieFifth Harmony biografieFuture biografieDNCE biografieSelena Gomez biografieShawn Mendes biografieBryson Tiller biografieMeghan Trainor biografieThe Weeknd biografieAdele biografieThe Chainsmokers biografieRihanna biografieTwenty One Pilots biografieJustin Bieber biografieDrake biografie

Poslední texty písní

7l7
¡dos!
stag
sam
90210
blush
n.k


Najděte nejlepší Rozvoz jídla ve vašem městě nebo si zajděte do vyhlášené Restaurace. Zůstanete doma? Uvařte si samy tady jsou Recepty.