Bruno Mars biografie

Bruno Mars, narozený jako Peter Gene Hernandez 8. října 1985, je známý zpěvák, textař, choreograf a instrumentalista. Hudbu začal dělat už útlém věku a hrálav na různých místech v jeho rodném městě Honolulu. Jeho otec byl latinský perkusista a jeho matka Bernardette byla také zpěvačka.


Bruno Mars začal psát písně pro populární umělce, jako je 'Wavin Flag' od K'Naana. Vytvořil také tématickou píseň pro zimní olympijské hry 2010, která se konaly ve Vancouveru. Stal se jedním z nejprominentnějších tvůrců populární hudby po mnoho let a v roce 2010 vydal jako zpěvák hit Nothin on You. Od té doby vydal řadu dalších skladeb jako např. Uptown Funk, Locked Out of Heaven and Just the Way You are.


Poté, co absolvoval, se přesunul do Los Angeles a bylo to pro něj těžké období. Byla to jen přechodná fáze než se díky vydání Nothin on You se stal hvězdou a tato skladba se dostala na první místo na singlovém Billboard chart. V roce 2010 vydal album s názvem "Doo-Wops & Hooligans" a dosáhl na 3. pozici v Billboard album chart. Mnoho písní v tomto albu, včetně "Just The Way You Are", "Lazy Song" a "Grenade" také získalo řadu ocenění.


Bruno Mars také přispěl svou skladbou na soudtracku "The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1" a v druhé části roku 2001 a stala se jednou z hitů v USA. Jeho druhé album "Unorthodox Jukebox" získalo jak komerční úspěch, tak i kritický ohlas a úvodní singl alba "Locked Out of Heaven" zůstal předních pozicích v Billboard Hot 100 po dobu 6 po sobě jdoucích týdnů. Další píseň "I Was Your Man" získala řadu ocenění, jako je cena MTV za nejlepší choreografii a umístila v TOP10 nejlepších skladbách ve více než 20 zemích.


Marsova spolupráce s hudebníkem Markem Ronsonem vedla k vytvoření "Uptown Funk" a v roce 2016 získala cenu Grammy za nahrávku roku.


Najděte texty písní od Bruno Mars !

Poslední biografie zpěváků a kapel

Katy Perry biografieSam Hunt biografieClean Bandit biografieKyle biografieJames Arthur biografieJ. Cole biografieRae Sremmurd biografieMaroon 5 biografieBig Sean biografieKendrick Lamar biografieBruno Mars biografieEd Sheeran biografieMigos biografieLady Gaga biografieZayne / Taylor Swift biografieLukas Graham biografieJeremih biografieZara Larsson biografieGnash biografieLuke Bryan biografieJames Bay biografieZayn Malik biografiePink biografieThomas Rhett biografieColdplay biografieDaya biografieG-Eazy biografieTory Lanez biografieJustin Timberlake biografieDJ Snake biografieKevin Gates biografieDJ Khaled biografieAlessia Cara biografieMajor Lazer biografieDesiigner biografieMike Posner biografieBeyoncé biografieFetty Wap biografieFlo Rida biografieFifth Harmony biografieFuture biografieDNCE biografieSelena Gomez biografieShawn Mendes biografieBryson Tiller biografieMeghan Trainor biografieThe Weeknd biografieAdele biografieThe Chainsmokers biografieRihanna biografieTwenty One Pilots biografieJustin Bieber biografieDrake biografie

Poslední texty písní

7l7
¡dos!
stag
sam
90210
blush
n.k


Najděte nejlepší Rozvoz jídla ve vašem městě nebo si zajděte do vyhlášené Restaurace. Zůstanete doma? Uvařte si samy tady jsou Recepty.